Councillor Shabrana Hussain

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor Shabrana Hussain
Elected:
05 May 2016
First Elected
05 May 2016
Party:
Labour
Ward:
Sparkbrook & Balsall Heath East
Biography:
Role Title:
Role Details:

Election History

ElectedRetiredReason
Thu 5 May 2016  

Party Representation History

PartyFromTo
LabourThu 5 May 2016

Ward Representation History

WardFromTo
Sparkbrook & Balsall Heath EastFri 4 May 2018

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
There are no current outside bodies for this member.

Past Outside Body Appointments

Past Outside BodyPast Joining DatePast Leaving Date
There are no past outside bodies for this member.

Personal Register of Interests

Date of NoticeReceipt by Monitoring OfficerView
There are no register of interest records for this member.

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNatureView
Cabinet14 December 2021Non-Pecuniary
Cabinet22 March 2022Non-Pecuniary
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.

Member Attendance

Attendance Summary

SummaryCountPercentage
Expected attendances10 
Present as expected770%
Absent330%
Apologies received3100% of absences
In attendance (as a visitor)0 

Attendance Details