Councillor Paul Tilsley

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor Paul Tilsley
Elected:
05 May 1988
First Elected::
05 May 1988
Party:
Liberal Democrats
Ward:
Sheldon
Biography:
Role Title:
Role Details:

Election History

Elected:RetiredReason
Thu 5 May 1988  

Party Representation History

PartyRepresentation FromRepresentation To
Liberal DemocratsThu 8 May 2014

Ward Representation History

Current Outside Body Appointments

Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNature 
Cabinet29 June 2015Pecuniary View
Audit Committee28 July 2015Non-Pecuniary View
Audit Committee30 June 2020Non-Pecuniary View
Meeting of the City Council15 September 2020Non-Pecuniary View
Audit Committee29 September 2020Non-Pecuniary View
Audit Committee29 September 2020Personal View
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.