Councillor Morriam Jan

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor Morriam Jan
Elected:
04 May 2017
First Elected
04 May 2017
Party:
Liberal Democrats
Ward:
Perry Barr
Biography:
Role Title:
Role Details:

Election History

ElectedRetiredReason
Thu 4 May 2017  

Party Representation History

PartyFromTo
Liberal DemocratsThu 4 May 2017

Ward Representation History

WardFromTo
Perry BarrFri 4 May 2018

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
There are no current outside bodies for this member.

Past Outside Body Appointments

Past Outside BodyPast Joining DatePast Leaving Date
There are no past outside bodies for this member.

Personal Register of Interests

Date of NoticeReceipt by Monitoring OfficerView
There are no register of interest records for this member.

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNatureView
Meeting of the City Council10 September 2019Non-Pecuniary
Meeting of the City Council12 January 2021Non-Pecuniary
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.

Member Attendance

Attendance Summary

SummaryCountPercentage
Expected attendances2 
Present as expected2100%
Absent00%
Apologies received00% of absences
In attendance (as a visitor)0 

Attendance Details