Councillor Deirdre Alden

Councillor Deirdre Alden
06 May 1999
06 May 1999
Conservative
Edgbaston

Election History

ElectedRetiredReason
Thu 6 May 1999  

Party Representation History

PartyRepresentation FromRepresentation To
ConservativeThu 8 May 2014

Ward Representation History

Current Committee Memberships

CommitteeRoleJoining Date
Data pager
Data pager
12
 Page 1 of 2, items 1 to 5 of 6.
Birmingham City Council Member19 May 2015
Co-ordinating Overview and Scrutiny Committee Member22 May 2018
Council as Trustee Member19 May 2015
Edgbaston District Committee Member19 May 2015
Housing and Neighbourhoods Overview and Scrutiny Committee Member22 May 2018

Past Committee Memberships

Current Outside Body Appointments

Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

DateTitleNotes
No records to display.
DateFromDescriptionValue
No records to display.