Councillor Mohammed Aikhlaq

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor Mohammed Aikhlaq
Elected:
06 May 2010
First Elected::
06 May 2010
Party:
Labour
Ward:
Ward End
Biography:
Role Title:
Role Details:

Election History

Elected:RetiredReason
Thu 6 May 2010  

Party Representation History

Ward Representation History

Current Outside Body Appointments

Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNature 
Learning, Culture and Physical Activity Overview and Scrutiny Committee06 February 2019Non-Pecuniary View
Education and Children's Social Care Overview and Scrutiny Committee22 January 2020Non-Pecuniary View
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.