Lord Mayor's Advisory Group

08 May 2014 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Diane Donaldson Member 23/05/2017 - current
Labour
Councillor Mike Leddy Member 08/05/2014 - current
Conservative
Councillor John Lines Member 08/05/2014 - current
Conservative
Councillor Gareth Moore Member 26/09/2016 - current
Labour
Councillor Chaudhry Rashid Member 08/05/2014 - current
Labour
Councillor Shafique Shah Chairman 01/06/2017 - current
Liberal Democrats
Councillor Mike Ward Member 08/05/2014 - current

Other Information