Councillor Waseem Zaffar

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor Waseem Zaffar
Elected:
05 May 2011
First Elected::
05 May 2011
Party:
Labour
Ward:
Lozells
Biography:
Role Title:
Cabinet Member for Transport and Environment
Role Details:

Election History

Elected:RetiredReason
Thu 5 May 2011  

Party Representation History

Ward Representation History

Current Committee Memberships

Past Committee Memberships

Current Outside Body Appointments

Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNature 
Cabinet14 February 2017Non-Pecuniary View
Cabinet12 February 2019Pecuniary View
Cabinet20 February 2019Pecuniary View
Cabinet15 March 2019Pecuniary View
Meeting of the City Council25 February 2020Pecuniary View
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.