Councillor Lisa Trickett

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor Lisa Trickett
Elected:
03 May 2012
First Elected
03 May 2012
Party:
Labour
Ward:
Brandwood & Kings Heath
Biography:
Role Title:
Role Details:

Election History

ElectedRetiredReason
Thu 3 May 2012  

Party Representation History

PartyFromTo
LabourThu 8 May 2014

Ward Representation History

WardFromTo
Brandwood & Kings HeathFri 4 May 2018

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
There are no current outside bodies for this member.

Past Outside Body Appointments

Past Outside BodyPast Joining DatePast Leaving Date
There are no past outside bodies for this member.

Personal Register of Interests

Date of NoticeReceipt by Monitoring OfficerView
There are no register of interest records for this member.

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNatureView
Cabinet14 February 2017Non-Pecuniary
Cabinet12 December 2017Pecuniary
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.