Councillor David Barrie

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor David Barrie
Elected:
22 October 2009
First Elected::
22 October 2009
Party:
Conservative
Ward:
Sutton Walmley & Minworth
Biography:
Role Title:
Role Details:

Election History

Elected:RetiredReason
Thu 22 Oct 2009  

Party Representation History

PartyRepresentation FromRepresentation To
ConservativeThu 8 May 2014

Ward Representation History

WardRepresentation FromRepresentation To
Sutton Walmley & MinworthFri 4 May 2018

Current Outside Body Appointments

Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.