Councillor Majid Mahmood

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor Majid Mahmood
Elected:
05 May 2011
First Elected
05 May 2011
Party:
Labour
Ward:
Bromford & Hodge Hill
Biography:
Role Title:
Role Details:

Election History

ElectedRetiredReason
Thu 5 May 2011  

Party Representation History

PartyFromTo
LabourWed 8 May 2013

Ward Representation History

WardFromTo
Bromford & Hodge HillFri 4 May 2018

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
There are no current outside bodies for this member.

Past Outside Body Appointments

Past Outside BodyPast Joining DatePast Leaving Date
There are no past outside bodies for this member.

Personal Register of Interests

Date of NoticeReceipt by Monitoring OfficerView
There are no register of interest records for this member.

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNatureView
Cabinet13 December 2016Non-Pecuniary
Cabinet24 October 2017Non-Pecuniary
Cabinet12 December 2017Non-Pecuniary
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.