Councillor Rob Pocock

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor Rob Pocock
Elected:
03 May 2012
First Elected::
03 May 2012
Party:
Labour
Ward:
Sutton Vesey
Biography:
Role Title:
Role Details:

Election History

Elected:RetiredReason
Thu 3 May 2012  

Party Representation History

Ward Representation History

WardRepresentation FromRepresentation To
Sutton VeseyFri 4 May 2018

Current Outside Body Appointments

Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNature 
Co-ordinating Overview and Scrutiny Committee15 February 2019Pecuniary View
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.