Councillor Mike Leddy

Councillor Mike Leddy
06 September 2007
06 September 2007
Labour
Brandwood & Kings Heath

Election History

ElectedRetiredReason
Thu 6 Sep 2007  

Party Representation History

Ward Representation History

WardRepresentation FromRepresentation To
Brandwood & Kings HeathFri 4 May 2018

Current Committee Memberships

CommitteeRoleJoining Date
Data pager
Data pager
12
 Page 1 of 2, items 1 to 5 of 7.
Birmingham City Council Member19 May 2015
Council as Trustee Member19 May 2015
Council Business Management (Miscellaneous Appeals) Sub-Committee Member22 May 2018
Licensing and Public Protection Committee Member19 May 2015
Licensing Sub-Committee C Chairman19 May 2015

Past Committee Memberships

Not a past member of any Committee.

Current Outside Body Appointments

Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

DateTitleNotes
No records to display.
DateFromDescriptionValue
No records to display.