Councillor Marje Bridle

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor Marje Bridle
Elected:
08 May 1986
First Elected::
08 May 1986
Party:
Labour
Ward:
Glebe Farm & Tile Cross
Biography:
Role Title:
Role Details:

Election History

Elected:RetiredReason
Thu 8 May 1986  

Party Representation History

Ward Representation History

WardRepresentation FromRepresentation To
Glebe Farm & Tile CrossFri 4 May 2018

Current Outside Body Appointments

Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNature 
Audit Committee30 June 2020Non-Pecuniary View
Audit Committee29 September 2020Personal View
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.