Councillor Brigid Jones

  • General
  • Role
  • Committees
Councillor Brigid Jones
Elected:
05 May 2011
First Elected::
05 May 2011
Party:
Labour
Ward:
Bournbrook & Selly Park
Biography:
Role Title:
Deputy Leader
Role Details:

Election History

Elected:RetiredReason
Thu 5 May 2011  

Party Representation History

Ward Representation History

WardRepresentation FromRepresentation To
Bournbrook & Selly ParkFri 4 May 2018

Current Committee Memberships

Past Committee Memberships

Current Outside Body Appointments

Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNature 
Cabinet09 October 2018Non-Pecuniary View
Cabinet12 February 2019Pecuniary View
Cabinet15 March 2019Pecuniary View
Cabinet14 May 2019Non-Pecuniary View
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.