Licensing and Public Protection Committee

19 May 2015 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Page 6 of 6, Displaying meetings 51 to 53 of 53 meetings found in selected date range
12 February 202010:30TBCCommittee Rooms 3 & 4Scheduled
11 March 202010:30TBCCommittee Rooms 3 & 4Scheduled 
22 April 202010:30TBCCommittee Rooms 3 & 4Scheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 15 of 15 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Majid Mahmood Member 21/05/2019 - current
Conservative
Councillor Simon Morrall Member 22/05/2018 - current
Labour
Councillor Chaudhry Rashid Member 21/05/2019 - current
Labour
Councillor Mike Sharpe Member 11/09/2018 - current
Labour
Councillor Martin Straker Welds Member 22/05/2018 - current
Gwin Pountney
gwin.pountney@birmingham.gov.uk
0121 675 7356

Other Information