Licensing and Public Protection Committee

19 May 2015 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
Page 1 of 5, Displaying meetings 1 to 10 of 44 meetings found in selected date range
17 June 201510:00TBCCommittee Rooms 3 & 4Occurred
15 July 201510:00TBCCommittee Rooms 3 & 4Occurred
16 September 201510:00TBCCommittee Rooms 3 & 4Occurred
18 November 201510:00TBCEllen Pinsent RoomOccurred
16 December 201510:00TBCCommittee Room 6Occurred
20 January 201610:00TBCCommittee Rooms 3 & 4Occurred
17 February 201610:00TBCCommittee Rooms 3 & 4Occurred
16 March 201610:00TBCCommittee Room 6Occurred
20 April 201610:00TBCCommittee Room 6Occurred
15 June 201610:00TBCCommittee Room 6Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 2 of 2, Displaying items 11 to 15 of 15 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Majid Mahmood Member 21/05/2019 - current
Conservative
Councillor Simon Morrall Member 22/05/2018 - current
Labour
Councillor Chaudhry Rashid Member 21/05/2019 - current
Labour
Councillor Mike Sharpe Member 11/09/2018 - current
Labour
Councillor Martin Straker Welds Member 22/05/2018 - current
Gwin Pountney
gwin.pountney@birmingham.gov.uk
0121 675 7356

Other Information