Licensing and Public Protection Committee

19 May 2015 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Page 6 of 6, Displaying meetings 51 to 53 of 53 meetings found in selected date range
12 February 202010:30TBCCommittee Rooms 3 & 4Scheduled
11 March 202010:30TBCCommittee Rooms 3 & 4Scheduled 
22 April 202010:30TBCCommittee Rooms 3 & 4Scheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 15 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Councillor Bob Beauchamp Member 19/05/2015 - current
Labour
Councillor Olly Armstrong Member 22/05/2018 - current
Labour
Councillor Nicky Brennan Member 22/05/2018 - current
Labour
Councillor Phil Davis Chairman 26/02/2019 - current
Liberal Democrats
Councillor Neil Eustace Member 22/05/2018 - current
Conservative
Councillor Adam Higgs Member 22/05/2018 - current
Labour
Councillor Nagina Kauser Member 19/05/2015 - current
Labour
Councillor Mike Leddy Member 19/05/2015 - current
Conservative
Councillor Bruce Lines Member 22/05/2018 - current
Labour
Councillor Mary Locke Member 12/06/2018 - current
Gwin Pountney
gwin.pountney@birmingham.gov.uk
0121 675 7356

Other Information